Tinklaraštis

Portugalijos keramika

Portugalija garsėja savo keramikos dirbiniais, ne tik plytelėmis, bet ir indais. Tai ne tik kopūsto galvos formos indai, bet ir žuvis ar visokias daržoves imituojantys dubenys, lėkštės. Dažniausiai tokie įmantrūs puodai, cukrinės ir t.t. gaminami rankomis. Nedidelis Caldas da Rainha miestelis garsėja savo produkcija ir įvairove. Viskas prasidėjo nuo 1885 m. dėl vieno žmogaus  – Rafael Bordallo Pinheiro.

Jis buvo karikatūristas, visapusiškas menininkas. Pagal jį sukurti žaismingi indai išlieka ištikimi tradicijoms. Naudodamasis protėvių gamybos technologijas ir natūralistinius motyvus, sukūrė puikaus dizaino indus. 

Bordalo Pinheiro keramika išsiskiria detalių gausa ir žaismingais elementais. Jis dažnai semdavosi įkvėpimo iš gamtos, savo dizainuose įtraukdavo lapų, vaisių ir gyvūnų motyvus. 1884 metais Bordalo Pinheiro įkūrė keramikos fabriką „Faianças Artísticas Bordallo Pinheiro” Caldas da Rainha mieste. Ši gamykla tapo svarbiu Portugalijos keramikos centru. Jo darbai yra laikomi svarbiu Portugalijos kultūros paveldo dalimi. Jo keramika yra vertinama tiek dėl savo meninės vertės, tiek dėl įnašo į nacionalinį meną ir amatų tradicijas. Tarp garsiausių jo kūrinių yra dekoratyviniai indai, figūrėlės ir kiti keramikos dirbiniai, kurie dažnai puošti augalų ir gyvūnų motyvais. Bordalo Pinheiro keramikos darbai iki šiol yra labai vertinami ir kolekcionuojami visame pasaulyje, o jo vardas tapo sinonimu su aukštos kokybės ir meniškai vertingais keramikos dirbiniais. Dažnai juos galite atrasti ir mūsų parduotuvės lentynose.